Le technicien en génie frigorifique Marco Hörschläger parmi les vainqueurs d’EuroSkills 2021

Profesní mistrovství Evropy EuroSkills 2021 v Grazu skončilo pro firmu HAUSER velmi úspěšně: Marco Hörschläger z Haslachu vyhrál v kategorii chladírenské a klimatizační techniky a zajistil tak firmě HAUSER zatím nejlepší výsledek na mezinárodní profesní soutěži. 24letý mladík byl povzbuzován svým „fanklubem“ tvořeným 62 kolegy z práce.

V rámci několikadenních soutěží se kolem 400 odborníků z 45 různých profesí snažilo dokázat své schopnosti. 54členný rakouský tým přitom získal 33 medailí. „Jsme velice hrdí na našeho talentovaného dorostence Marco Hörschlägera, který se na profesní mistrovství připravil zvláště svědomitě“, říká Rupert Danninger, vedoucí učňovského vzdělávání u firmy HAUSER.

Podpora od HAUSER
Marco Hörschläger se po studiu HTL Neufelden rozhodl pro povolání chladírenského technika a začal se učit u firmy HAUSER v St. Martinu. Učňovské vzdělávání úspěšně zakončil a pracuje v sídle firmy v Linci. Aby byl optimálně připraven na EuroSkills v Grazu, Hörschläger intenzivně trénoval na profesní mistrovství. „Při přípravě mne firma HAUSER velkoryse podporovala poskytnutím zařízení a materiálů, za což jsem zvláště vděčný“, říká vítězný talent. „Mistroství je rozděleno na různé moduly s přísnými časovými limity. U chladírenské techniky rozhoduje přesnost, funkčnost, bezpečnost, rychlost, ale i všeobecná elektrická, mechanická a chladírenská kritéria. Vedle toho existuje i kategorie vyhledávání závady, při které jsou účastníci vyzváni k nalezení vady“, vysvětluje Danninger.

Obrázek
Euroskills 2021
Obrázek
euroskills2021
Obrázek

Úspěšný rakouský tým
Před 3000 hosty byli dekorováni profesní šampioni soutěže EuroSkills, která probíhala od 23. do 26. 9. v městě Graz am Schwarzlsee. S jedenácti zlatými medailemi, dvanácti stříbrnými, deseti bronzovými a čtyřmi „Medaillions for Excellence“ za zvláště dobré výkony dosáhlo Rakousko druhého místa v medailovém hodnocení. Nejvíce medailí si odneslo Rusko s 13 zlatými, šesti stříbrnými a osmi bronzovými.